Falazáshoz használhatunk hagyományos tégla falazóelemeket, a tömör, kisméretű téglát, és a kevés lyukú (egyszeres vagy kettős méretű) és a soklyukú, kettős méretű téglákat, valamint a B 30 falazóblokkot, s végül a modern falazóblokkokat. Ismerjünk meg néhány ilyen korszerű téglát:

UNIFORM tégla

Az UNIFORM elemcsalád egész méretű és feles idomokat tartalmaz. A tégla falában az üregek függőleges helyzetűek. Az elemek mérete azonos, de különböző (10, 11, 12, 13 és 14 sor) az üregsorok száma. A nagyobb lyuksorszámú téglák hőtechnikailag, a kisebb lyuksorszámúak pedig szilárdság szempontjából kedvezőbbek.

POROTHERM tégla

A POROTHERM falazó blokkok az egyik legelterjedtebben használt tégla elemcsalád tagjai. Nagy üregtartalmú, jó
hőszigetelő képességű termékek

POROTON tégla

A POROTON kézi falazóelem polisztirolgyöngy adagolással készül. Az égetés során a polisztirolgyöngyök kiégnek, és apró pórusokat hagynak az agyagban. Több tégla típust állítanak elő, amelyek különböző méretűek és hőszigetelő  képességűek lehetnek.

THERMOPOR tégla

A THERMOPOR kézi falazóelem nagy pórustérfogatú és üreges termék. Pórusosságát az alapanyagba kevert éghető adalék, a fűrészpor biztosítja, amely kiég ás apró pórusokat képez. Igen jó hőszigetelő képességű téglafajta.

THERMOTON tégla

A THERMOTON falazóelem nagy pórustérfogatú, üreges termék. A tégla üregrendszerében két sor nagyobb keresztmetszetű, amelyekbe polisztirolhab betétet csúsztatnak be a fal hőszigetelő képességének javítására. A falban az üregek függőleges irányúak.

RÁBA vázkerámia tégla

A RÁBA vázkerámia falazóblokk  üregei nagyméretűek, bordái vékonyak. Az elemek üregei a falban vízszintesen és a fal hosszirányában helyezkednek el. A kiegészítő elemek révén az elemek téglakötésben rakhatók.

Az előbb említett falazó elemeken kívül természetesen egyéb falazóelemeket is gyártanak. Az egyes gyárak módosíthatják termékeiket, azonban a fent ismertetett termékek jól szemléltetik a fejlődés útját ás az egyre jobb tulajdonságú termékek előállításának lehetőségeit. A falazóblokkok esetében a cél többek között az, hogy hőhídmentes elemeket – eltolt üregekkel – és átmenőhézag nélküli falazatot lehessen előállítani a téglákból.