építkezés

Tégla ház és alternatívái



Családi ház építésekor ma már számtalan technológia áll az építtetők rendelkezésére. Egyik hagyományos építési módszer, ami hazánkban is a legelterjedtebb a tégla ház. Legelfogadottabb és ismertebb a tömör téglából készült házak, ezek leginkább régebbi építésűek. Manapság már kezdenek elterjedni a vázkerámia elemes épületek is.

A hagyományos téglaépítésű házak már csak utólagos hőszigeteléssel felelnek meg a modern hőtechnikai szabványoknak.
A tégla házakat modern, vagy hagyományos kőműves technológiával építik fel, és leginkább vasbeton födémet használnak. Ma már nem elképzelhetetlenek a költségek csökkentése miatt a könnyűszerkezetes födémek sem.

Egy hagyományos tégla ház minimális építésének az ideje 4-5 hónap, amibe már beleszámolható a kiszáradási időszak is. Mivel a hagyományos tégla ház építési technológiája során lényegesen sok víz kerül az építménybe, így nem kevés száradási idővel is kell számolni.

Tulajdonképpen a víz három építési szakasz során kerül be a tégla házba: betonozással, falazással, vakolással.
Kellemes és időtakarékos alternatíva lehet még tégla ház építésére a modern technológiával készülő nagyelemes téglák és könnyűszerkezetes födémek használata. Ezzel a módszerrel a tégla ház építése 2,5-3 hónapra is lecsökkenthető, s ebbe már a száradási időszak is benne van.

A tégla ház melletti alternatíva lehet, még amely manapság kezd elterjedni, a könnyűszerkezetes ház, ami eddig leginkább Amerikában volt ismert. Manapság már Európában is hódít ez a technológia, és Magyarországra is megérkezett.
Ám, ha ebben is a jó minőségre törekszik az építtető, akkor ez a típusú ház sem lesz olcsóbb, mint a tégla ház.

Amiért érdemes téglából építkezni



A tégla az évezredek alatt bebizonyította, hogy a legkíválóbb építőelem. Mezopotámiában, a tégla őshazájában, kezdetben csak megformázták agyagból a téglát és a napon hagyták kiszáradni. Ám ez nem tudott kellő terhet elviselni ebben a formájában, ráadásul a nedvesség hatására szétmállott, s a tűzvészek sem kedveztek a csak napon szárított tégláknak.

Valószínűleg a tűzvész tapasztalatok sokat segíthettek elődeinknek felismerni, hogy az agyag sokkal ellenállóbb és szilárdabb, ha kiégetik.

S, miért is érdemes téglát használni az építkezéshez?

A tégla természetes anyag. Ezt a kijelentést meglehet sokan megkérdőjelezik, de könnyen levezethető. Az alapanyag az agyag, amit a földből termelnek ki, a kiégetést is nevezhetjük természetes folyamatnak, hisz a tűz a természet része. Mikor az ősember feltalálta a tüzet és elkezdte optimálisan használni életben maradása, és jobb életfeltételeinek megteremtése végett, még javában összhangban élt a természettel.

A téglagyártás szintén környezetbarát, semmi olyan adalékanyagot, vagy hozzáadott vegyszert nem tartalmaz, ami ennek ellentmondana. A gyártás a mai napig ugyanúgy megy végbe: az anyaföldből kitermelt agyagot megformálják, majd kiégetik.

A téglaház pedig épp ettől egy egészséges lakóteret biztosít. Az egészésges lakótér pedig megköveteli a biztonságot. S a téglából épült házak rendkívül biztonságosak, lakóit sokkal masszívabban védi meg a külső hatásoktól (elég, ha csak a hazánkban oly sokszor előforduló árvízekre gondolunk). Nem utolsó sorban a téglafal bármikor alakítható. A házhoz akár hozzá lehet évtizedekkel később is építeni, rá lehet építeni, egyszerűen rugalmasan lehet kezelni a téglafalazatot

Berényi tégla katalógus



Berényi tégla prospektus – 2011


Berényi tégla

Berényi tégla – 01.oldal


Berényi tégla

Berényi tégla – 02.oldal


Berényi tégla

Berényi tégla – 03.oldal


Berényi tégla

Berényi tégla – 04.oldal

Az Építkezés Fórum első hete



Elindult a második hét és már jónéhány új topic és post keletkezett az épitkezés fórumon. Várunk téged is ha kérdésed lenne.

Nyitottak vagyunk az észrevételeidre, rgeisztrálj és szólj hozzá a témákhoz.

Elindult az Építkezés Fórum!

Elindult az EPITKEZES.FORUM.HU



Nem kis vállalkozásba kezdtünk és elindítottuk az epitkezes.forum.hu portált. Szeretnénk egy nyílt közösséget kovácsolni az építtetőkből és a kivitelezők/kereskedők-ből. Gyere és csatlakozz hozzánk, ha:

  • most kezdesz építkezni,
  • ha már építkezel de kérdeznél,
  • ha még csak most tervezed a házad felépítését,
  • ha szakember vagy és szívesen válaszolsz a feltett kérdésekre,
  • ha kivitelező vagy és ajánlanád szolgáltatásaidat,
  • ha kereskedő vagy és ajánlanád termékeidet,
  • és egyébként minden más esetben, ha az kapcsolatban van az építkezéssel!

Elindult az Építkezés Fórum!